שרות לקוחות בבטיחות

 

התאמת שירותי הבטיחות לצרכי העסק

כדאי לבעלי עסקים שנמצאים בעיצומו של תהליך רישוי לוודא שהבדיקה נעשית באופן שעולה בקנה אחד עם הצרכים שלהם. קבלן בנייה שמעסיק עובדים לעבודות בגובה לדוגמה צריך להתייעץ עם ממונה בטיחות בעל ניסיון מוכח בפרויקטים מסוג זה, בעוד בעלי מפעלים מסוכנים יבקשו לתאם סוגים אחרים של הדרכות בטיחות. מן העבר השני, יש גם בעלי עסקים שצריכים לרכז את כל סוגי הבדיקות תחת קורת גג אחת.

כיצד הממונה מקצר תהליכי רישוי?

את היעילות בפועל של מעורבות ממונה בטיחות בתהליכי רישוי עסקים ניתן לראות בשלבים שונים. השלב המשמעותי ביותר שבו הממונה מקצר תהליכים עבור בעלי עסקים בהליכי רישוי הוא השגת תיקי שטח: מבין התפקידים שלו, הממונה יכול לקצר תהליכים בהשגת תיקי שטח ולהקצות אותם עבור בעל העסק כדי להציגם מול הרשויות. בתוך כך, הממונה הוא גם איש המקצוע שאליו צריך לפעול כדי לקצר תהליכים בהשגת תיקי מפעל.

הרבה מעבר לרישיון עסק

רוב בעלי העסקים רואים בהליך הרישוי עניין פרוצדורלי שמחויב על פי חוק מטעמים של רגולציה. בפועל, הרישוי חשוב עבור העסק בטווח הקצר והארוך והוא אפילו מייצג את האינטרסים שלו. כך לדוגמה הרישוי מבטיח לבעל העסק שהוא עומד בתקנות הבטיחות ושהעובדים שלו מקבלים תנאים אופטימאליים. חוץ מזה, הרישוי מגן בפועל על בעל העסק מפני תביעות. לבסוף, עסק שנפתח עם רישיון יכול גם להשיג יתרון מול עסקים מתחרים ולהתגאות בכללי הבטיחות המחמירים שבהם הוא עומד.

התאמת העסק לתקנות בטיחות חדשות

תהליך הרישוי לעסקים עשוי להימשך חודשים רבים. במהלך חודשים אלו ייתכן וחלק מהתקנות ישתנו, אך מעורבות צמודה של ממונה בטיחות תמנע את עוגמת הנפש עבור בעל העסק. במילים אחרות, בעלי עסקים שנמצאים בעיצומו של תהליך רישוי צריכים לוודא שהם מקבלים ליווי של ממונה מנוסה. ככל שלממונה יש יותר ניסיון עם שירותים כאלה, כך סביר להניח שהוא יידע מה לבדוק וכיצד להתעדכן בתקנות החדשות.

השפעת התפקוד התקין על הציוד או הנכס

התפקידים שאותם מבצע ממונה בטיחות בתהליכי רישוי עסקים משפיעים לא רק על העובדים אלא גם על הציוד והנכס. בעזרת הקפדה על הוראות הבטיחות והחוק ניתן לאחסן את הציוד של העסק במקום המתאים, להגן על הנכסים מפני בלאי ושחיקה ולמנוע אירועי חירום. עבור בעל העסק כרוך תהליך הרישוי בהוצאות כספיות מסוימות, אך כולן משתלמות עבורו לאורך זמן.

הדרכות לאחר תחילת פעילות העסק

תהליך רישוי עסקים מאפשר להם להתחיל לעבוד כחוק. לאחר מכן, בעלי עסקים מסוימים נדרשים לשלוח את העובדים להדרכות בטיחות. אלו הדרכות שחלות על תקנות הפיקוח על העבודה במטרה להעביר לעובדים את המידע הנדרש כדי לצמצם סיכונים ולמנוע תאונות. בין היתר, אחד הגורמים שמעורבים בהדרכות הוא איש המקצוע שממונה על הבטיחות. זו גם סיבה טובה לבחור מלכתחילה ממונה בטיחות מקצועי ומנוסה ולהיעזר בשירותיו בהמשך הדרך לביצוע הדרכות שוטפות.

השארת תגובה