תאונות עבודה בישראל

מספר גבוה של תאונות עבודה הופך את ישראל למדינה שבה יש חשיבות גבוהה למעורבותו של יועץ בטיחות. כמו כן, כדאי למעסיקים ולעובדים להכיר את מאפייני התאונות כדי למנוע אותן מראש.

מאפיינים של תאונות עבודה בישראל

החוק בישראל מגדיר פגיעה בעבודה כתאונה שאירעה תוך כדי ועקב עבודה אצל מעסיק או מטעמו. לשם השוואה, ההגדרה של מחלת מקצועי היא אחרת לגמרי – כי כאן מדובר במחלה שהעובד נפגע בה עקב עבודתו אך בעקבות חשיפה לגורמים מזיקים. מלבד תאונות עבודה ומחלות מקצוע, יש התייחסות נפרדת לאירועים בטיחותיים שאינם מסתיימים בפגיעה פיזית והם מכונים "מקרים מסוכנים". בכל מקרה, תאונות הן חלק בלתי נפרד מהעבודה אבל יש מה לעשות כדי לצמצם אותן.

רשימת חוקים שנוגעים לתאונות עבודה

הניסיון למנוע תאונות צריך להיות משותף לעובדים ולמעסיקים כאחד. מטבע הדברים, לעובדים יש אינטרס למנוע תאונות כי הן פוגעות בהם ומסכנות אותם. מנגד, המעסיקים מחויבים על פי חוק למנוע את התאונות ואחרות הם עלולים לעמוד בפני סנקציות. בין היתר, יש כיום שורה ארוכה של חוקים ותקנות שמתייחסים לתאונות כאלה ובהם פקודת התאונות, חוק הביטוח הלאומי ותקנות התעבורה.

למי מודיעים על התאונה?

האמת היא שהחוק מלווה את המעסיקים בישראל החל משלב מניעת התאונות ועד הדיווח עליהן. לפיכך, מעסיק שרוצה למנוע מעצמו עוגמת נפש רק צריך להקפיד על לשון החוק ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. במסגרת החוק, על המעסיק לדעת שכאשר נגרמת תאונה עליו להודיע למפקח עבודה אזורי, למוסד לביטוח לאומי, למוסד רפואי, למשטרת ישראל ולגורמים פנימיים. עם זאת, השאלה היא מיהם אותם גורמים פנימיים ומה ביכולתם לעשות על מנת למנוע את התאונות.

נוהל פנימי לטיפול בתאונות

על המעסיקים לקבוע באמצעות נוהל פנימי מה עושים כאשר ישנן תאונות או מחלות מקצוע. מלבד עזרה מיידית לעובד שנפגע, חשוב לקבוע בתקנות למי מודיעים מבחינת ממונה בטיחות, הנהלת המפעל, ועדת בטיחות וכן הלאה. יתרה על כך, כל אחד מבעלי התפקידים האלה הוא איש מקצוע שמוסמך לכך בחוק. במקביל, על נציגי הארגון לקבוע בנוהל למי החובה או הסמכות להודיע למוסדות חיצוניים על אירועי בטיחות מכל סוג.

כלים פרקטיים להגנה על העובדים

כמובן שנהלים תאורטיים שנקבעים על פי חוק לא מספיקים לצורך הגנה פיזית על העובדים. במידה והמעסיק רוצה למנוע את התאונות, עליו להעסיק יועץ בטיחות חיצוני. יועץ בטיחות יכול לקבוע תכנית מסודרת, להטמיע אותה בארגון לפי תחום ההתמחות שלו ולהעניק הדרכה לעובדים. השילוב בין ניסוח תכנית בטיחות לבין הדרכות לעובדים מצמצם בעשרות אחוזים את הסיכוי לתאונות ומשרת את צרכי המעסיק.

השארת תגובה